Sławomir Kupczak

(*1979)

Kompozytor i wykonawca muzyki współczesnej. Umiejętności w zakresie sztuki komputerowej rozwijał pod okiem Cezarego Duchnowskiego. Kupczak to twórca nieprzewidywalny – flirtujący z różnymi konwencjami i wykorzystujący wielogatunkowe inspiracje. Bez zamykania się w kręgu raz wypracowanych rozwiązań uprawia intelektualną grę muzycznymi skojarzeniami i zagadkami. W wizjach kompozytora, choć pozornie surowych i nieprzyjemnych, nie brakuje żartobliwych gestów i poczucia humoru. (AM)

czytaj więcej

Analogya 2 na dwa flety, fortepian, przedmioty i komputer

rok skomponowania: 2013
czas trwania utworu: 18'
gatunek: dzieła elektroakustyczne
dedykacja: Michał Mendyk
edycja programu: 2013/14
zamówienie: Fundacja 4.99
materiały dostępne do: 23 października 2016
nagranie dostępne do: bezterminowo

szczegóły:

Prawykonanie dzieła ANALOGYA 2 na dwa flety, fortepian, przedmioty i komputer odbyło się 18 listopada 2013 roku w Studio im. Władysława Szpilmana w Warszawie.

wykonawcy:

Ewa Liebchen, flety, przedmioty
Rafał Jędrzejewski, flety, przedmioty
Szábolcs Esztényi, fortepian
Sławomir Kupczak, komputer

Koncert na 11

rok skomponowania: 2014
czas trwania utworu: 16'
gatunek: orkiestrowe
edycja programu: 2014/15
zamówienie: Stowarzyszenie Neoarte
materiały dostępne do: 25 września 2017
nagranie dostępne do: 25 września 2020

szczegóły:

Prawykonanie dzieła KONCERT NA 11 odbyło się 26 września 2014 roku na Zamku Królewskim w Warszawie.

wykonawcy:

Neo Temporis Group:
Aryna Shapochkina, flet
Maksym Kolomiiets, obój
Dmytro Pashynsky, klarnet
Bohdan Shevchenko, fagot
Sergiy Loginov, waltornia
Oleksia Shmurak, fortepian
Karolina Piątkowska-Nowicka, skrzypce
Paweł Kapica, skrzypce
Michał Markiewicz, altówka
Krzysztof Pawłowski, wiolonczela
Jarosław Stokowski, kontrabas
Grzegorz Wierus, dyrygent

Krawędzie na orkiestrę smyczkową, perkusję i elektronikę

rok skomponowania: 2013
czas trwania utworu: 15'
gatunek: orkiestrowe
dedykacja: Elżbieta Sikora
edycja programu: 2012/13
zamówienie: Narodowe Forum Muzyki
materiały dostępne do: 25 października 2016
nagranie dostępne do: bezterminowo

szczegóły:

Prawykonanie dzieła KRAWĘDZIE na orkiestrę smyczkową, perkusję i elektronikę odbyło się 19 października 2013 roku w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu.

wykonawcy:

Orkiestra Kameralna Aukso
Sławomir Kupczak, elektronika
Marek Moś, dyrygent

II Symfonia na gitarę elektryczną, perkusję, elektronikę i 100 motocykli

rok skomponowania: 2014
czas trwania utworu: 16'
gatunek: dzieła elektroakustyczne
edycja programu: 2014/15
zamówienie: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
materiały dostępne do: 25 września 2017
nagranie dostępne do: 25 września 2020

szczegóły:

Prawykonanie II SYMFONII na gitarę elektryczną, perkusję, elektronikę i 100 motocykli odbyło si 11 października 2014 podczas ISCM World Music Days we Wrocławiu.

wykonawcy:

Andrzej Nowak, gitara elektryczna
Dominik Stankiewicz, perkusja
Sławomir Kupczak, elektronika
Mateusz Kędziora, stunter
100 motocykli: Augustyn Rafał, Bański Tomasz, Berezowska LauraBies Małgorzata, Bikas Jan, Budnik Adam, Chabiera Mateusz, Chojnacka Ida, Ćwikła Agnieszka, Czarny Łukasz, Daniw Andrzej, Dobrzański Błażej, Draczkowski Sławomir, Drąg Tomasz, Dziedzic Krzysztof, Dzija Michał, Dźwilewski Krzysztof ,Filip Andrzej, Florek Sylwester, Frania Krystian, Gałus Zbigniew, Gęgalski Stanisław, Ginter Waldemar, Główka Grzegorz, Głuszek Filip, Gajewski Łukasz, Gołek Dariusz, Grzybowska Edyta, Gumuliński Krzysztof, Hajdamowicz Krzysztof, Hardy Robert, Jakubowska Dominika, Jaworski Damian, Kałuch Katarzyna, Kałużny Łukasz, Kapciński Iwo, Kędzia Henryk, Kępa Dorota, Kopiec Tomasz, Korybski Hugo, Kubiak Paweł, Lemiński Radosław, Lewartowski Kamil, Lewiński Grzegorz, Lisewski “Grabasz” Piotr, Łukasik Krzysztof, Majcher Waldemar, Maksoń Stefan, Nowak Rafał, Okręglicki Łukasz, Oleszek Karol, Ozarwecka Marta, Pankiewicz Krystian, Paszta Krzysztof, Pawelec Dariusz, Pawlak Tomasz, Pawłowski Grzegorz, Piskorz Robert, Polak Adam, Bogumił Prochera, Rachwalik Janusz, Radek Aleksandra, Raszewski Marek, Rawski Łukasz, Robakowska Elżbieta, Samoćko Rafał, Sebzda Dariusz, Sijka Janusz, Śluzar Maciej, Snopek Robert, Sochacki Piotr, Sokołowski Maciej, Sputo Marek, Stei Piotr, Szafraniak Antoni, Szczepański Dariusz, Szerko Kamila, Szamszor Adam, Szteinwald Krzysztof, Tęch Tomasz, Tiahnybok Mariusz, Tylicki Piotr, Urbańczyk Krzysztof, Urbaniak Piotr, Walczak Marcin, Warczok Jacek, Wilczak Bogdan, Witka Dariusz, Władyczka Agata, Wojsa Artur, Wróblewski Paweł, Wysoczański Oskar, Zając Agata, Zając Marek, Zawiślak Kamila, Zawiślak Rafał, Zdobylak Sebastian, Ździebło Kazimierz, Zieliński Waldemar, Żuliński Rafał